In welke sectoren is de meeste vraag naar personeel?

In welke sectoren is de meeste vraag naar personeel?

Inhoudsopgave

Als je op de middelbare school zit en je moet nadenken over een vervolgopleiding of studie dan is er heel veel te kiezen. Maar in welke sectoren is er nu veel vraag naar personeel? Dit is wel iets om rekening mee te houden. Als je 4 jaar of langer gestudeerd hebt en vervolgens moet je constateren dat er geen werk te vinden is, dan sta je alsnog met lege handen. Feit is dat er in de techniek en ook in de gezondheid genoeg banen zijn. Die twee kun je overigens ook prima combineren. Je kunt onder meer in een laboratorium gaan werken waar onderzoek wordt gedaan naar nieuwe medicijnen en behandelmethoden voor tal van kwalen.

Doe een beroepskeuzetest

Natuurlijk moet je wel een opleiding volgen in een richting die je leuk vindt. Als je op kantoor zitten echt helemaal niets vindt dan moet je geen accountant of econoom worden maar ook geen secretaresse of hypotheekadviseur. Als je met je handen wilt werken, dan zijn er in tal van sectoren genoeg mogelijkheden. Door een beroepskeuzetest te doen komen er misschien beroepen naar voren waar je nog niet aan had gedacht en die wellicht heel goed bij je passen. Bedenk dat als je eenmaal aan een opleiding bent begonnen, het veel tijd en ook geld kost om halverwege je studie ineens iets heel anders te gaan doen. Soms kun je wel een beetje bijsturen, door een richting binnen het beroep te kiezen. Zo kun je tijdens een secretaresse opleiding besluiten om office management te gaan doen of je te specialiseren als medisch secretaresse.

Gespecialiseerde uitzendbureaus

Er komen steeds meer uitzendbureaus en recruiters die zich richten op een bepaald vakgebied. Ze zijn er al heel lang voor de bouw, overheidspersoneel en zorgpersoneel. Maar ook life science recruitment is sterk in opkomst. Bij deze bureaus kun je terecht voor tal van functies op het gebied van gezondheidszorg, maar dan niet aan het bed maar in een laboratorium of andere praktijkomgeving. Zij bieden banen aan op zowel mbo- als hbo-niveau. Omdat zij direct contact hebben met bedrijven die vacatures open hebben staan kan er als dat nodig is snel worden geschakeld. Als je geschikt bent voor een aangeboden baan kan het goed zijn dat je binnen 1 of 2 weken aan het werk bent.

Een carrièreswitch maken

Ook op latere leeftijd kun je nog een andere loopbaan kiezen. Soms gebeurt dit vrijwillig, soms door omstandigheden. Het kan zijn dat je werk komt te vervallen, of dat je vanwege persoonlijke omstandigheden dit werk niet meer kunt doen. Je kunt bijvoorbeeld een opleiding volgen tot process operator. Dit is werk dat voorlopig niet door computers of robots zal worden overgenomen. Hoe goed zij hun werk inmiddels ook kunnen doen, er moet altijd controle zijn om zeker te weten dat alles goed gaat. De verwachting is niet dat dit op korte termijn zal veranderen.

Delen:

Gerelateerde berichten

Andere Categorieën

Over de auteur